Блог
Мене звати Ігор Датієнко. Я — юрист, фахівець у сфері медичного права та ліцензування. засновник та керуючий Консалтингової компанії LAW&MED. Вона була створена у 2016 році як приватна організація, метою діяльності якої переважно є надання послуг із ліцензування медичних закладів та приватних лікарів, а також їхній юридичний супровід.
Державні Будівельні Норми (ДБН) для закладів охорони здоров'я (медичних центрів) є головним документом, який регулює практичну можливість відкриття медичного центру в Україні. Ці стандарти були прописані ще у 2001 році з останньою редакцією від 2013 року. У 2022 році було прийнято нові ДБН.
Процедура регулюється у європейських країнах рядом директив. Це необхідно для забезпечення високих стандартів безпеки використання таких пристроїв у сфері медицини, у промисловості та наукових цілях.
2024 року набули чинності нові зміни в законодавстві, які зобов’язують кожного суб’єкта господарювання (КНП, ТОВ, ФОП), що є ліцензіатом МОЗ чи Держлікслужби, забезпечити доступність приміщень свого медцентру для маломобільних груп населення. Таке зобов’язання стосується необхідно виконати за кожним місцем провадження діяльності з медичної практики або роздрібної торгівлі лікзасобами.
Необхідною умовою до відкриття приватної клініки є ліцензія на медичну практику. Для того, щоб заощадити час, гроші і нерви, варто попередньо взнати про всі юридичні і практичні аспекти цього питання.
Оскільки сфера приватної медицини розвивається дуже активно, актуальним є питання, як відкрити приватну клініку в Україні. Перш за все, для цього необхідна ліцензія МОЗ України.
Для оформлення такого документу важливо обладнати приміщення та найняти персонал, керуючись вимогами чинного законодавства.
Необхідна умова відкриття та роботи медичного центру у правовому полі — це попереднє оформлення дозвільного документа.
Загальний порядок отримання ліцензії виглядає наступним чином:
Для всіх медичних установ, які планують пропонувати будь-які лікарські послуги окрім надання первинної медичної допомоги є обов’язковим попереднє оформлення акту за формою 315/о, який також називають актом СЕС. Отримання такого акту є передумовою для оформлення ліцензії на лікарську практику, яка обов’язково має бути у кожної медустанови. Далі розберемо, де і як отримати такий документ.
Сьогодні я хочу підняти у своєму блозі тему переоформлення ліцензії ДІЯР (де-юре - Держатомрегулювання). Така необхідність виникає у разі, якщо відбулися зміни, які вимагають повторного розгляду можливості заявника задовольнити вимоги згідно з актуальними стандартами ядерної та радіаційної безпеки. Переоформлення ліцензії являє собою оформлення її на новому бланку та/або в електронному вигляді.