Блог
Мене звати Ігор Датієнко. Я — юрист, фахівець у сфері медичного права та ліцензування. засновник та керуючий Консалтингової компанії LAW&MED. Вона була створена у 2016 році як приватна організація, метою діяльності якої переважно є надання послуг із ліцензування медичних закладів та приватних лікарів, а також їхній юридичний супровід.
Необхідною умовою до відкриття приватної клініки є ліцензія на медичну практику. Для того, щоб заощадити час, гроші і нерви, варто попередньо взнати про всі юридичні і практичні аспекти цього питання.
Оскільки сфера приватної медицини розвивається дуже активно, актуальним є питання, як відкрити приватну клініку в Україні. Перш за все, для цього необхідна ліцензія МОЗ України.
Для оформлення такого документу важливо обладнати приміщення та найняти персонал, керуючись вимогами чинного законодавства.
Необхідна умова відкриття та роботи медичного центру у правовому полі — це попереднє оформлення дозвільного документа.
Загальний порядок отримання ліцензії виглядає наступним чином:
Для всіх медичних установ, які планують пропонувати будь-які лікарські послуги окрім надання первинної медичної допомоги є обов’язковим попереднє оформлення акту за формою 315/о, який також називають актом СЕС. Отримання такого акту є передумовою для оформлення ліцензії на лікарську практику, яка обов’язково має бути у кожної медустанови. Далі розберемо, де і як отримати такий документ.
Сьогодні я хочу підняти у своєму блозі тему переоформлення ліцензії ДІЯР (де-юре - Держатомрегулювання). Така необхідність виникає у разі, якщо відбулися зміни, які вимагають повторного розгляду можливості заявника задовольнити вимоги згідно з актуальними стандартами ядерної та радіаційної безпеки. Переоформлення ліцензії являє собою оформлення її на новому бланку та/або в електронному вигляді.
Сьогодні у своєму блозі хочу продовжити тему оформлення рентгенапаратів та отримання дозвільних документів. У цій статті я розгляну докладніше порядок оформлення документів ДІЯР України (де-юре - Держатомрегулювання України). Рентгенографія та комп'ютерна томографія є високоінформативними та популярними серед пацієнтів методами діагностики.
Якщо вас цікавить питання постачання рентгенапаратів та томографів, тут знадобиться медичний юрист, який проконсультує щодо досить непростої процедури закупівлі такої техніки за кордоном. Основні нюанси я розкрию в даній публікації, але завжди раджу відвідати особисту консультацію фахівців з Law&Med.
Ліцензування джерел іонізуючого випромінювання медичного призначення є необхідною вимогою чинного законодавства України. У даній публікації я розкажу про те, що необхідно зробити і які документи підготувати, щоб отримати ліцензію на використання джерел іонізуючого випромінювання та мати змогу застосовувати їх у клініці чи медичному кабінеті.