Статті

Ліцензування

Покрокова підготовка до відкриття приватної клініки
30.03.2022

Необхідною умовою до відкриття приватної клініки є ліцензія на медичну практику. Для того, щоб заощадити час, гроші і нерви, варто попередньо взнати про всі юридичні і практичні аспекти цього питання.

Як відкрити приватну клініку в Україні та утримати її на плаву?
30.03.2022

Оскільки сфера приватної медицини розвивається дуже активно, актуальним є питання, як відкрити приватну клініку в Україні. Перш за все, для цього необхідна ліцензія МОЗ України

Для оформлення такого документу важливо обладнати приміщення та найняти персонал, керуючись вимогами чинного законодавства. 

Як отримати ліцензію для медичного центру?
24.03.2022

Необхідна умова відкриття та роботи медичного центру у правовому полі — це попереднє оформлення дозвільного документа.

Загальний порядок отримання ліцензії виглядає наступним чином:

Як отримати форму 315/о?
17.03.2022

Для всіх медичних установ, які планують пропонувати будь-які лікарські послуги окрім надання первинної медичної допомоги є обов’язковим попереднє оформлення акту за формою 315/о, який також називають актом СЕС. Отримання такого акту є передумовою для оформлення ліцензії на лікарську практику, яка обов’язково має бути у кожної медустанови. Далі розберемо, де і як отримати такий документ.

Переоформлення ліцензії ДІВ
23.12.2021

Сьогодні я хочу підняти у своєму блозі тему переоформлення ліцензії ДІЯР (де-юре - Держатомрегулювання). Така необхідність виникає у разі, якщо відбулися зміни, які вимагають повторного розгляду можливості заявника задовольнити вимоги згідно з актуальними стандартами ядерної та радіаційної безпеки. Переоформлення ліцензії являє собою оформлення її на новому бланку та/або в електронному вигляді.

Як правильно відкрити рентгенкабінет та не отримати при цьому штраф від Держатомрегулювання України
23.12.2021

Сьогодні у своєму блозі хочу продовжити тему оформлення рентгенапаратів та отримання дозвільних документів. У цій статті я розгляну докладніше порядок оформлення документів ДІЯР України (де-юре - Держатомрегулювання України). Рентгенографія та комп'ютерна томографія є високоінформативними та популярними серед пацієнтів методами діагностики.

Ліцензування комп’ютерних томографів та рентгенапаратів: вимоги
06.12.2021

Ліцензування джерел іонізуючого випромінювання медичного призначення є необхідною вимогою чинного законодавства України. У даній публікації я розкажу про те, що необхідно зробити і які документи підготувати, щоб отримати ліцензію на використання джерел іонізуючого випромінювання та мати змогу застосовувати їх у клініці чи медичному кабінеті. 

Умови отримання ліцензії лікаря у 2021 році в Україні
06.11.2021

Важливу роль у медичній практиці грає ліцензія лікаря. З цією метою і проводиться атестація спеціалістів. Процедура дозволяє підвищити або підтвердити кваліфікацію, що збільшує довіру пацієнтів до конкретного медпрацівника.

Санітарно-епідеміологічний режим для отримання ліцензії МОЗ України
23.10.2021

Санітарно-епідеміологічний режим - це комплекс профілактичних та епідеміологічних заходів, які допомагають запобігти розповсюдженню захворювання. Цих правил важливо дотримуватися в період карантинних обмежень. Треба пам’ятати про це, перед тим, як відкрити приватну клініку в Україні.