Ліцензування
Ліцензування рентгенівських систем у 2025 році: що підпадає під контроль Держатомрегулювання України (скор. ДІЯРУ)
Використання рентгенівського обладнання суб’єктами господарювання, в т.ч. в медичних закладах, вимагає суворого дотримання нормативних вимог. Однією з ключових інституцій, що здійснює контроль у цій сфері, є Державна інспекція ядерного регулювання України. Саме вона видає ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, зокрема — рентгенівських апаратів.
Чому важливо правильно оформити ліцензію на обіг наркотичних засобів
Для медичних центрів, які планують використовувати наркотичні засоби та прекурсори (анестезія, паліативна допомога, лікування болю), ліцензія на використання підконтрольних речовин — обов’язкова. Проте на практиці оформлення такої ліцензії часто гальмується через формальні помилки. У цій статті ми покажемо, як одна «дрібниця» може зупинити весь процес запуску клініки, і як цього уникнути.
Ліцензія на використання наркотичних засобів у медичному центрі — що потрібно знати у 2025 році?
Більшість сучасних медичних центрів, зокрема клініки хірургічного профілю, стоматології, паліативні центри та онкології, потребують ліцензії на використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
Державні Будівельні Норми (ДБН) для закладів охорони здоров'я (медичних центрів) є головним документом, який регулює практичну можливість відкриття медичного центру в Україні. Ці стандарти були прописані ще у 2001 році з останньою редакцією від 2013 року. У 2022 році було прийнято нові ДБН.
2024 року набули чинності нові зміни в законодавстві, які зобов’язують кожного суб’єкта господарювання (КНП, ТОВ, ФОП), що є ліцензіатом МОЗ чи Держлікслужби, забезпечити доступність приміщень свого медцентру для маломобільних груп населення. Таке зобов’язання стосується необхідно виконати за кожним місцем провадження діяльності з медичної практики або роздрібної торгівлі лікзасобами.
Необхідною умовою до відкриття приватної клініки є ліцензія на медичну практику. Для того, щоб заощадити час, гроші і нерви, варто попередньо взнати про всі юридичні і практичні аспекти цього питання.
Оскільки сфера приватної медицини розвивається дуже активно, актуальним є питання, як відкрити приватну клініку в Україні. Перш за все, для цього необхідна ліцензія МОЗ України.
Для оформлення такого документу важливо обладнати приміщення та найняти персонал, керуючись вимогами чинного законодавства.
Необхідна умова відкриття та роботи медичного центру у правовому полі — це попереднє оформлення дозвільного документа.
Загальний порядок отримання ліцензії виглядає наступним чином:
Для всіх медичних установ, які планують пропонувати будь-які лікарські послуги окрім надання первинної медичної допомоги є обов’язковим попереднє оформлення акту за формою 315/о, який також називають актом СЕС. Отримання такого акту є передумовою для оформлення ліцензії на лікарську практику, яка обов’язково має бути у кожної медустанови. Далі розберемо, де і як отримати такий документ.