Ліцензування
Необхідною умовою до відкриття приватної клініки є ліцензія на медичну практику. Для того, щоб заощадити час, гроші і нерви, варто попередньо взнати про всі юридичні і практичні аспекти цього питання.
Оскільки сфера приватної медицини розвивається дуже активно, актуальним є питання, як відкрити приватну клініку в Україні. Перш за все, для цього необхідна ліцензія МОЗ України.
Для оформлення такого документу важливо обладнати приміщення та найняти персонал, керуючись вимогами чинного законодавства.
Необхідна умова відкриття та роботи медичного центру у правовому полі — це попереднє оформлення дозвільного документа.
Загальний порядок отримання ліцензії виглядає наступним чином:
Для всіх медичних установ, які планують пропонувати будь-які лікарські послуги окрім надання первинної медичної допомоги є обов’язковим попереднє оформлення акту за формою 315/о, який також називають актом СЕС. Отримання такого акту є передумовою для оформлення ліцензії на лікарську практику, яка обов’язково має бути у кожної медустанови. Далі розберемо, де і як отримати такий документ.
Сьогодні я хочу підняти у своєму блозі тему переоформлення ліцензії ДІЯР (де-юре - Держатомрегулювання). Така необхідність виникає у разі, якщо відбулися зміни, які вимагають повторного розгляду можливості заявника задовольнити вимоги згідно з актуальними стандартами ядерної та радіаційної безпеки. Переоформлення ліцензії являє собою оформлення її на новому бланку та/або в електронному вигляді.
Сьогодні у своєму блозі хочу продовжити тему оформлення рентгенапаратів та отримання дозвільних документів. У цій статті я розгляну докладніше порядок оформлення документів ДІЯР України (де-юре - Держатомрегулювання України). Рентгенографія та комп'ютерна томографія є високоінформативними та популярними серед пацієнтів методами діагностики.
Ліцензування джерел іонізуючого випромінювання медичного призначення є необхідною вимогою чинного законодавства України. У даній публікації я розкажу про те, що необхідно зробити і які документи підготувати, щоб отримати ліцензію на використання джерел іонізуючого випромінювання та мати змогу застосовувати їх у клініці чи медичному кабінеті.
Важливу роль у медичній практиці грає ліцензія лікаря. З цією метою і проводиться атестація спеціалістів. Процедура дозволяє підвищити або підтвердити кваліфікацію, що збільшує довіру пацієнтів до конкретного медпрацівника.
Санітарно-епідеміологічний режим - це комплекс профілактичних та епідеміологічних заходів, які допомагають запобігти розповсюдженню захворювання. Цих правил важливо дотримуватися в період карантинних обмежень. Треба пам’ятати про це, перед тим, як відкрити приватну клініку в Україні.