Статті

Блог

15.01.2033

 

Мене звати Ігор Датієнко. Я — юрист, фахівець у сфері медичного права та ліцензування. засновник та керуючий Консалтингової компанії LAW&MED. Вона була створена у 2016 році як приватна організація, метою діяльності якої переважно є надання послуг із ліцензування медичних закладів та приватних лікарів, а також їхній юридичний супровід.

Особливості постачання рентгенів, комп’ютерних томографів
06.12.2021

Якщо вас цікавить питання постачання рентгенапаратів та томографів, тут знадобиться медичний юрист, який проконсультує щодо досить непростої процедури закупівлі такої техніки за кордоном. Основні нюанси я розкрию в даній публікації, але завжди раджу відвідати особисту консультацію фахівців з Law&Med.

Ліцензування комп’ютерних томографів та рентгенапаратів: вимоги
06.12.2021

Ліцензування джерел іонізуючого випромінювання медичного призначення є необхідною вимогою чинного законодавства України. У даній публікації я розкажу про те, що необхідно зробити і які документи підготувати, щоб отримати ліцензію на використання джерел іонізуючого випромінювання та мати змогу застосовувати їх у клініці чи медичному кабінеті. 

Умови для відкриття аптеки в залежності від населеного пункту
08.11.2021

Сьогодні ми розглянемо основні відмінності щодо площі та інших параметрів приміщення під аптеку в залежності від її локації. Вимоги до відкриття аптеки передусім відрізняються від місця, де розташований заклад — у місті, селі чи СМТ.

Умови отримання ліцензії лікаря у 2021 році в Україні
06.11.2021

Важливу роль у медичній практиці грає ліцензія лікаря. З цією метою і проводиться атестація спеціалістів. Процедура дозволяє підвищити або підтвердити кваліфікацію, що збільшує довіру пацієнтів до конкретного медпрацівника.

Санітарно-епідеміологічний режим для отримання ліцензії МОЗ України
23.10.2021

Санітарно-епідеміологічний режим - це комплекс профілактичних та епідеміологічних заходів, які допомагають запобігти розповсюдженню захворювання. Цих правил важливо дотримуватися в період карантинних обмежень. Треба пам’ятати про це, перед тим, як відкрити приватну клініку в Україні.  

Комплектація аптечки невідкладної допомоги в медичній установі
01.10.2021

Заклади охорони здоров’я відрізняються один від одного, але всі вони мають виконувати вимоги ліцензії на медичну практику, серед яких оздоблення клінік аптечками невідкладної допомоги. Сьогодні поговоримо про склад аптечок та законодавчу базу.

Обсяг невідкладної допомоги в стоматологічній практиці
15.09.2021

Невідкладний стан у пацієнта може трапитись під час прийому у стоматолога з ряду причин. Сьогодні розглянемо питання обсягу екстреної допомоги в стоматологічній практиці згідно з вимогами ліцензії МОЗ України та інших нормативних документів.

Акредитація та метрологічне забезпечення медзакладу
30.08.2021

Під час акредитації медичної установи, серед інших показників також оцінюється рівень метрологічного забезпечення. Яких норм та вимог потрібно дотримуватись – розглянемо далі.