Статті

Блог

 

Мене звати Ігор Датієнко. Я — юрист, фахівець у сфері медичного права та ліцензування. засновник та керуючий Консалтингової компанії LAW&MED. Вона була створена у 2016 році як приватна організація, метою діяльності якої переважно є надання послуг із ліцензування медичних закладів та приватних лікарів, а також їхній юридичний супровід.

Порядок отримання дозволу медзакладом на роботи підвищеної небезпеки

З ЧОГО ПОЧАТИ?

Для отримання Дозволу медичне підприємство повинно пройти експертизу щодо стану охорони праці та отримати висновок експертизи.

Що таке дозвіл на роботи підвищеної небезпеки в медзакладі

АКТУАЛЬНІСТЬ

Важливим аспектом в діяльності медичного закладу може стати необхідність отримання від Держпраці такого документа, як «Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» (далі для зручності – «Дозвіл»).

LAW&MED допомагає українським медзакладам та лікарям розпочати роботу та забезпечує юридичну підтримку тим приватним медичним закладам та кабінетам, які вже відкрились.

Юридичний аспект відкриття аптеки: ФОП чи ТОВ? 

Як я вже зазначав у своїх попередніх публікаціях, аптеки можуть мати різні варіанти організаційно-правової форми. Сьогодні я хочу розказати детальніше про найбільш популярні з них: товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) та фізичну особу — підприємця (ФОП).

Актуальні нюанси відповідності аптек встановленим ДБН

Я вже неодноразово розглядав вимоги до приміщень аптечних закладів та їхнього оснащення, але тепер хочу зупинитися на ще одному дуже важливому нюансі, а саме — на доступності аптек для маломобільних груп населення.

Сьогодні я хочу розповісти про затверджені Міністерством охорони здоров'я України зміни в кваліфікаційному довіднику (Випуск 78 «Охорона здоров'я»). Нововведень досить багато, і в статті я розгляну їх докладніше.

На початку 2019 року було прийнято Наказ N 473 «Про затвердження Порядку розподілу та передачі імунобіологічних препаратів (вакцин) та медичних виробів, які використовуються для профілактичних щеплень». Серед іншого він регламентує процес отримання препаратів, необхідних для вакцинації згідно з Національним календарем вакцинації.

нові правила вакцінації

Сьогодні у своєму блозі я хочу підняти важливу тему вакцинації та її проведення приватними медичними закладами. Згідно з Наказом МОЗ України №280 від 1 лютого 2019 року, який затвердив зміни до «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», відтепер робити щеплення можуть приватні лікарі, які є ФОПами.