Статті

Блог

15.01.2033

 

Мене звати Ігор Датієнко. Я — юрист, фахівець у сфері медичного права та ліцензування. засновник та керуючий Консалтингової компанії LAW&MED. Вона була створена у 2016 році як приватна організація, метою діяльності якої переважно є надання послуг із ліцензування медичних закладів та приватних лікарів, а також їхній юридичний супровід.

Актуальність передакредитаційного аудиту
29.03.2021

Оскільки акредитація медичної установи є важливим етапом на шляху формування її репутації, особливої актуальності набуває підготовка до такої перевірки.

Найкращим способом підготуватися є передакредитаційний аудит. Його проведення можна рекомендувати всім медзакладам, незалежно від їхньої форми власності, а також рівня та профілю надання медичних послуг. 

Підготовка документів для медичного центру. З чого почати?
24.03.2021

Якщо ви цікавитеся тим, як відкрити медичний центр в Україні, варто дізнатися більше і про підготовку документів для нього. Сьогодні можливі різні варіанти, що включають як первинну облікову документацію на паперових носіях, так і електронний документообіг, але головне мати в наявності та правильно вести повний пакет документів, який затверджено вимогами МОЗУ до лікувального закладу. Далі розгляну ці моменти детальніше.

Умови постачання рентгенівських систем медпризначення
28.02.2021

Більшість медичного обладнання наша країна отримує із-за кордону. Шлях від виробника до клініки передбачає митне оформлення, дозвільні документи на перевезення, експлуатацію, контроль з боку ДІЯР України та ін. Пропоную розглянути детальніше складові цього процесу. 

Актуальність відкриття аптечного пункту в медичному закладі та його ліцензування
26.02.2021

Згідно з чинним законодавством аптечні установи,що здійснюють роздрібний продаж ліків, можуть бути трьох типів: аптеки, аптечні кіоски та аптечні пункти. Ліцензія на аптеку та умови її отримання залежать від типу закладу.

Умови співпраці з НСЗУ для закладів, що надають вторинну медичну допомогу
13.02.2021

До квітня 2021 року залишається чинною минулорічна програма медичних гарантій Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Програма передбачає компенсацію витрат пацієнтів на певний перелік лікарських засобів та медичних послуг. Гроші компенсуються коштом державного бюджету. Інакше кажучи, для пацієнта отримання медпослуг та ліків є безоплатним, їх фінансує держава.

Покрокова інструкція у випадку зміни власника медзакладу
01.02.2021

Сьогодні я розгляну тему, яка може бути актуальною для тих, в кого вже є медична ліцензія. Іноді трапляється так, що вже після ліцензування відбувається зміна керівника закладу. Але віднедавна ця ситуація стала більш загальною та актуальною для багатьох закладів охорони здоров'я.

Оплата ліцензії МОЗ України
01.02.2021

Сьогодні у своєму блозі хочу розкрити тему, що може бути корисною для всіх, кого цікавить ліцензія лікаря. Мова йде про оплату, яка стягується при оформленні дозвільного документа, і яка далі надходить до місцевих бюджетів. 

Проектування медичного центру
26.01.2021

Якщо ви вже замислилися над тим, як відкрити приватну клініку в Україні, то зараз саме час підготувати і її проект. Досвід клієнтів нашої компанії говорить про те, що дуже часто на старті бізнесу є лише ідея, яким має бути майбутній медичний центр. Але ідеї недостатньо для втілення проекту в реальність, адже архітектору потрібне чітке технічне завдання, а МОЗ — відповідність приміщення та його оснащення чинним санітарним нормам.