Статті

Блог

 

Мене звати Ігор Датієнко. Я — юрист, фахівець у сфері медичного права та ліцензування. засновник та керуючий Консалтингової компанії LAW&MED. Вона була створена у 2016 році як приватна організація, метою діяльності якої переважно є надання послуг із ліцензування медичних закладів та приватних лікарів, а також їхній юридичний супровід.

Сьогодні я хочу розповісти про затверджені Міністерством охорони здоров'я України зміни в кваліфікаційному довіднику (Випуск 78 «Охорона здоров'я»). Нововведень досить багато, і в статті я розгляну їх докладніше.

На початку 2019 року було прийнято Наказ N 473 «Про затвердження Порядку розподілу та передачі імунобіологічних препаратів (вакцин) та медичних виробів, які використовуються для профілактичних щеплень». Серед іншого він регламентує процес отримання препаратів, необхідних для вакцинації згідно з Національним календарем вакцинації.

нові правила вакцінації

Сьогодні у своєму блозі я хочу підняти важливу тему вакцинації та її проведення приватними медичними закладами. Згідно з Наказом МОЗ України №280 від 1 лютого 2019 року, який затвердив зміни до «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», відтепер робити щеплення можуть приватні лікарі, які є ФОПами. 

Електронна система охорони здоров’я

Продовжуючи тему реформування системи первинної медичної допомоги в Україні, варто розглянути ще один дуже важливий її аспект, а саме діджиталізацію значної частини даних. Мова йде про електронну систему e-Health, яка дозволить автоматизувати облік даних й управління інформацією щодо медичних послуг. До інформації, яку акумулює ця система, належать електронні медичні картки, електронні направлення, електронні рецепти на “Доступні ліки” тощо.

Мета та засоби реформування системи надання первинної медичної допомоги

Цього разу ми продовжуємо розмову про реформу первинки, яка має на меті створення рівних можливостей для всіх українців, які користуватимуться медичними послугами. Зауважу, реформа передбачає досягнення не лише рівності, але й високої якості таких послуг. Для цього було запроваджено п'ять основних змін. Першу з них — самостійний вибір лікаря — я детально розглянув у минулій публікації, а зараз я зупинюсь на фінансових моментах реформування.

Первинна медична допомога

Сьогодні я хочу розпочати великий цикл статей, присвячений дуже актуальній темі — реформі у царині первинної медичної допомоги.

Що таке первинна медична допомога?

Розпочну із базових понять. 

Вивіски для медзакладу та основні правила їх розміщення 

Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що вивіска — це обличчя медичного закладу, а тому її створенню та розміщенню треба приділити особливу увагу. В цій публікації я хочу розглянути основні правила та законодавчі норми щодо вивісок та табличок для медичних закладів, а також надати декілька експертних порад. 

Зовнішня реклама vs вивіски

Сьогодні я хочу підняти важливу тему про відмінності між вивісками та зовнішньою рекламою медичних закладів.