Статті

Ліцензування

Ліцензійні вимоги до персоналу аптек

Продовжуючи тему ліцензійних умов для аптек, я хочу розглянути більш детально вимоги до персоналу таких медичних закладів. 

По-перше, хочу наголосити, що саме на власника аптеки покладається обов’язок пошуку і підбору кваліфікованого персоналу, а також розробки посадових інструкцій для працівників аптеки. До цієї частини посадових обов'язків варто ставитися з усією уважністю. В посадових інструкціях, які подаватимуться до ліцензуючого органа, необхідно зазначити основні функції та повноваження кожного співробітника, його професійні знання та компетенції, які мають відповідати вимогам чинного законодавства.

ліцензійні вимоги до приміщеннь аптек

В цій публікації я хочу розповісти більш детально про вимоги, які висуваються до приміщень, що мають використовуватися для відкриття аптечних закладів.

Загальні вимоги

Найголовніша і обов’язкова вимога — це розташування в нежитловому фонді. Хоча, власне, якщо є приміщення, яке вас повністю влаштовує і відповідає всім вимогам законодавства, можливий варіант виведення такої квартири або будинку з житлового фонду. 

Ліцензування стоматологічної практики

Тема даної публікації — це ліцензування стоматологічних клінік та кабінетів як перспективного напрямку медичного бізнесу. 

З 2016 року ліцензію на здійснення стоматологічних послуг може бути надано навіть фізичній особі — підприємцю, що не має спеціальної освіти, за умови приймання на роботу кваліфікованих працівників відповідно до заявленої спеціальності.

Сьогодні я хочу підняти дуже актуальну в медичному бізнесі тему. Мова йде про відкриття медустанов, що займаються збором та зберіганням пуповинної крові.

Сьогодні я продовжу розгляд теми нових ліцензійних умов для здійснення діяльності зі збирання та зберігання пуповинної крові, а також інших біоматеріалів. Минулого разу я акцентував увагу на нововведеннях в законодавстві, що спрощують процес відкриття банків пуповинної крові і стимулюють розвиток конкуренції в цій галузі, а сьогодні хочу розглянути більш детально вимоги та умови, які необхідно виконати бажаючим відкрити таку медустанову.

Медична реформа ліцензування лікарів

Протягом останніх років в Україні було проведено низку досліджень, які продемонстрували, що кількість лікарських помилок, які допускаються під час надання медичних послуг, в десятки разів вище за аналогічний показник в інших країнах Європи. Але при цьому переважна більшість лікарів мала документи про підвищення або підтвердження кваліфікації! Отже, було зроблено висновок, що чинна система атестації лікарів має низку хиб:

ліцензування лікарів

Одним з основних нововведень медичної реформи є перехід до обов’язкового ліцензування лікарів. Причиною такої ініціативи стала статистика, яка свідчить про те, що наявна система атестації є непоказовою та неефективною, а рівень кваліфікації багатьох вітчизняних лікарів не відповідає сучасним світовим стандартам. Впродовж наступних п’яти років передбачається здійснення переходу до нової системи оцінювання лікарів як в сенсі законодавства, так і з точки зору освіти й підвищення кваліфікації. Пропоную далі розглянути сутність реформи та ті можливості, які вона відкриває для лікарів.

Одного дня вами або вашими інвесторами нарешті буде прийнято рішення реалізувати потенціал медзакладу у наданні діагностичних медичних послуг за допомогою використання рентгенівського випромінювання.А отже, для роботи вам знадобиться, наприклад, портативний переносний рентген, дентальний комп’ютерний томограф або електронний оптичний прискорювач в операційну.

"Гаразд! Ми навіть обрали по каталогах (скоріше за все, з іноземних сайтів або з іноземною продукцією) — купуємо!", — скажете ви. І тут варто одразу пригальмувати.

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. № 282 було встановлено певні ліцензійні умови для наступних видів господарської діяльності: