Статті

Новина року для мед персоналу: пластична хірургія стала окремою спеціальністю

Сьогодні у своєму блозі хочу розказати про мед персонал, на яку чекали багато років: пластичні хірурги нарешті потрапили до довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Тобто, відтепер пластична хірургія вважається окремою професією.

Відповідні зміни було затверджено наказом МОЗ України № 1992 від 31.08.2020. 

Повноваження мед персоналу: пластичні хірурги

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників було доповнено. Спеціальність «Лікар-хірург пластичний» була внесена в якості пункту 93 до підрозділу «Професіонали в галузі лікувальної справи (крім стоматології)» цього документу.

Згідно зазначеним даним, до компетенції цих фахівців входить наступне:

 

  • Спеціалізована медична допомога при вроджених та набутих вадах, які потребують корекції методами пластичної хірургії.
  • Клінічна діагностика з метою виявлення додаткових методів обстеження та уточнення діагнозу.
  • Спостереження побічних реакцій та наслідків дії методів лікування, що застосовувалися.
  • Визначення показань до ушпиталення за профілем захворювання, передопераційна та післяопераційна допомога, безпосереднє хірургічне втручання. 
  • Надання невідкладної допомоги хворим при термінальних станах, групових та масових ураженнях.

Як ми бачимо, в цілому компетенції є досить стандартними, як для фахівців з лікувальної справи.

Кваліфікаційні вимоги до мед персоналу

Якщо ви цікавитеся, як відкрити приватну клініку в Україні, що надаватиме послуги пластичної хірургії, то ця новина є особливо важливою для вас, адже тепер питання ліцензування стало простішим і прозорішим. Зокрема, кваліфікаційні вимоги тепер можна дізнатися теж у згаданому вище документі.

Пластичний хірург незалежно від кваліфікаційної категорії повинен мати ступінь магістра за спеціальністю «Медицина» або «Педіатрія», а також пройти інтернатуру за спеціальністю «Хірургія» з подальшою спеціалізацією за фахом «Пластична хірургія». 

Ще одна обов'язкова вимога — наявність сертифіката лікаря-спеціаліста.

Що стосується лікарів-анестезіологів, операційних медсестер та іншого персоналу, який входитиме до кадрового складу клініки, то тут всі кваліфікаційні вимоги лишаються без змін.Отже, відтепер клініки пластичної хірургії уникнуть проблем, пов’язаних із неоднозначність при підготовці документів для ліцензування, і це є однозначно позитивною новиною.