Статті

Консалтинг

як відкрити аптеку в україні

У попередніх публікаціях я розглянув питання відкриття в Україні медичних центрів, стоматологічних клінік, лабораторій та банків пуповинної крові, а тепер хочу почати цикл статей про відкриття та ліцензування ще одного типу установ сфери охорони здоров'я, а саме — аптек.

Із зростанням попиту на приватну медицину в Україні все частіше виникає питання, як відкрити медичний центр, і сьогодні я хочу відповісти на нього максимально детально.

У цій статті я хочу продовжити тему ліцензування стоматологічної діяльності та розглянути поетапно весь спектр робіт по відкриттю і оформленню такого медзакладу.

Отже, як я вже згадував у попередній публікації, медичною і зокрема стоматологічною діяльністю можуть займатися всі особи, які мають відповідну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, а також фізичні особи — підприємці з будь-якою освітою за умови комплектації штату кваліфікованими медичними працівниками.

Сьогодні я хочу продовжити тему юридичних нюансів оформлення медичної діяльності, в ході якої мають застосовуватися наркотичні речовини та прекурсори, й розглянути більш детально вимоги, які висуває законодавство України до аптек та медичних закладів.

Цього разу в своєму блозі я хочу розглянути тему, яка є актуальною для будь-якого медичного бізнесу, який передбачає використання у роботі наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Така діяльність потребує отримання окремої ліцензії на прекурсори. У свою чергу, обов’язковою умовою для її оформлення є попередній дозвіл від Нацполіції на використання наявних об'єктів та приміщень для зберігання наркотиків. Саме цей документ та умови його отримання далі я розгляну детальніше.

У цій публікації я продовжу тему, пов'язану з ліцензуванням діяльності, яка передбачає застосування наркотичних речовин і прекурсорів. Тепер я хочу детально розглянути порядок отримання дозволу від Нацполіції, який надалі стане підґрунтям для оформлення відповідної ліцензії.

Отже, дане питання регламентується постановою Кабінету Міністрів України №462 від 13 квітня 2011 року.

Зберігання та застосування у діагностичних цілях рентгенівських апаратів вимагає оформлення низки дозвільних документів. Передусім, це санітарний паспорт на рентген кабінет або пересувне обладнання та ліцензія на використання іонізуючої техніки.

Тим, хто шукав проектантів для реконструкції існуючих приміщень або, тим паче, для створення нового сучасного медичного центру, відомо, що знайти таких спеціалістів досить важко. Тому доводиться самостійно вникати і пояснювати виконавцям кожну дрібницю або ж запозичувати проекти іноземних клінік і показувати, як хотілося б зробити.

Останні кілька років, як відомо, діяв мораторій на перевірки. За цей час усі настільки розслабились (інакше важко пояснити), що, спілкуючись із клієнтами, я чую дедалі більше абсурдних речей, які нібито можна робити. Але найбільше вражає аргументація: "так ті ж так зробили", "а нам теж так треба" тощо.