Статті

Консалтинг

Електронні лікарняні - процес впровадження  та актуальні проблеми
26.04.2021

Медична реформа в Україні впроваджує нові процедури та змінює вже існуючі. Це можна побачити на прикладі введення ліцензїї лікаря та переходу до системи електронних листів непрацездатності. Про останні поговоримо детальніше.

Процедура проведення санітарно-епідеміологічної експертизи об’єкту під медичний заклад
19.09.2020

Сьогодні хочу розглянути таку тему: з чого розпочати підготовку до відкриття медичного центру у столиці? Відповідь є досить очевидною — з вибору приміщення. І тут важливим є не лише розташування, площа чи планування як таке, але й відповідність певним санітарним нормам.

Державні вимоги до приміщення приватного медзакладу
17.09.2020

Початковою ланкою широкої теми «Як відкрити медичний центр в Україні» є вибір придатного приміщення. Воно повинно відповідати юридичним, будівельним та санітарним нормам. Розглянемо основні державні вимоги, що викладені в правових актах та положеннях.

як відкрити аптеку в україні
06.08.2019

У попередніх публікаціях я розглянув питання відкриття в Україні медичних центрів, стоматологічних клінік, лабораторій та банків пуповинної крові, а тепер хочу почати цикл статей про відкриття та ліцензування ще одного типу установ сфери охорони здоров'я, а саме — аптек.

24.07.2019

Із зростанням попиту на приватну медицину в Україні все частіше виникає питання, як відкрити медичний центр, і сьогодні я хочу відповісти на нього максимально детально.

Відкриття стоматологічної клініки
23.07.2019

У цій статті я хочу продовжити тему ліцензування стоматологічної діяльності та розглянути поетапно весь спектр робіт по відкриттю і оформленню такого медзакладу.

Отже, як я вже згадував у попередній публікації, медичною і зокрема стоматологічною діяльністю можуть займатися всі особи, які мають відповідну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, а також фізичні особи — підприємці з будь-якою освітою за умови комплектації штату кваліфікованими медичними працівниками.

12.07.2019

Сьогодні я хочу продовжити тему юридичних нюансів оформлення медичної діяльності, в ході якої мають застосовуватися наркотичні речовини та прекурсори, й розглянути більш детально вимоги, які висуває законодавство України до аптек та медичних закладів.

08.07.2019

Цього разу в своєму блозі я хочу розглянути тему, яка є актуальною для будь-якого медичного бізнесу, який передбачає використання у роботі наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Така діяльність потребує отримання окремої ліцензії на прекурсори. У свою чергу, обов’язковою умовою для її оформлення є попередній дозвіл від Нацполіції на використання наявних об'єктів та приміщень для зберігання наркотиків. Саме цей документ та умови його отримання далі я розгляну детальніше.

08.07.2019

У цій публікації я продовжу тему, пов'язану з ліцензуванням діяльності, яка передбачає застосування наркотичних речовин і прекурсорів. Тепер я хочу детально розглянути порядок отримання дозволу від Нацполіції, який надалі стане підґрунтям для оформлення відповідної ліцензії.

Отже, дане питання регламентується постановою Кабінету Міністрів України №462 від 13 квітня 2011 року.