Консалтинг
Сьогодні хочу розглянути таку тему: з чого розпочати підготовку до відкриття медичного центру у столиці? Відповідь є досить очевидною — з вибору приміщення. І тут важливим є не лише розташування, площа чи планування як таке, але й відповідність певним санітарним нормам.
Початковою ланкою широкої теми «Як відкрити медичний центр в Україні» є вибір придатного приміщення. Воно повинно відповідати юридичним, будівельним та санітарним нормам. Розглянемо основні державні вимоги, що викладені в правових актах та положеннях.
У попередніх публікаціях я розглянув питання відкриття в Україні медичних центрів, стоматологічних клінік, лабораторій та банків пуповинної крові, а тепер хочу почати цикл статей про відкриття та ліцензування ще одного типу установ сфери охорони здоров'я, а саме — аптек.
Із зростанням попиту на приватну медицину в Україні все частіше виникає питання, як відкрити медичний центр, і сьогодні я хочу відповісти на нього максимально детально.
У цій статті я хочу продовжити тему ліцензування стоматологічної діяльності та розглянути поетапно весь спектр робіт по відкриттю і оформленню такого медзакладу.
Отже, як я вже згадував у попередній публікації, медичною і зокрема стоматологічною діяльністю можуть займатися всі особи, які мають відповідну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам, а також фізичні особи — підприємці з будь-якою освітою за умови комплектації штату кваліфікованими медичними працівниками.
Сьогодні я хочу продовжити тему юридичних нюансів оформлення медичної діяльності, в ході якої мають застосовуватися наркотичні речовини та прекурсори, й розглянути більш детально вимоги, які висуває законодавство України до аптек та медичних закладів.
Цього разу в своєму блозі я хочу розглянути тему, яка є актуальною для будь-якого медичного бізнесу, який передбачає використання у роботі наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Така діяльність потребує отримання окремої ліцензії на прекурсори. У свою чергу, обов’язковою умовою для її оформлення є попередній дозвіл від Нацполіції на використання наявних об'єктів та приміщень для зберігання наркотиків. Саме цей документ та умови його отримання далі я розгляну детальніше.
У цій публікації я продовжу тему, пов'язану з ліцензуванням діяльності, яка передбачає застосування наркотичних речовин і прекурсорів. Тепер я хочу детально розглянути порядок отримання дозволу від Нацполіції, який надалі стане підґрунтям для оформлення відповідної ліцензії.
Отже, дане питання регламентується постановою Кабінету Міністрів України №462 від 13 квітня 2011 року.
Зберігання та застосування у діагностичних цілях рентгенівських апаратів вимагає оформлення низки дозвільних документів. Передусім, це санітарний паспорт на рентген кабінет або пересувне обладнання та ліцензія на використання іонізуючої техніки.