Статті

Зберігання та застосування у діагностичних цілях рентгенівських апаратів вимагає оформлення низки дозвільних документів. Передусім, це санітарний паспорт на рентген кабінет або пересувне обладнання та ліцензія на використання іонізуючої техніки.

санітарний паспорт рентген кабінетБазовим документом, що дозволяє здійснювати лікарську практику, є ліцензія на медичну діяльність. А за умови наявності рентген кабінета в медзакладі, надання діагностичних послуг із використанням рентгенологічних апаратів можливе лише при наявності додаткових дозвільних паперів. Детальніше про основні з них ми розкажемо далі у цій публікації.

Нюанси отримання санпаспорта

Для початку роботи рентген кабінету у 2019 році, як і раніше, треба оформити санітарний паспорт. Якщо пристрої, які мають експлуатуватися, відносяться до тих, що вимагають додаткової ліцензії, отримання санпаспорта буде лише перше частиною завдання. Друга — це підготовка пакету документів для ліцензування джерел іонізуючого випромінювання.

Більше пощастило тим, хто планує використовувати переносне або мобільне обладнання, оскільки це означає, що паспорт оформлюється на сам апарат. Але варто зважати, що і в цьому випадку до приміщення теж висувається низка вимог.

Процес оформлення санпаспорта

Перш за все, необхідно звернутися до місцевого Центру надання адмінпослуг і написати відповідну заяву, до якої додається наступне:

  • інструкції з безпеки та недопущення надзвичайних ситуацій для персоналу;
  • посадові накази та інструкції для працівників, які будуть використовувати ДІВ;
  • інформація про проходження обстежень медичними працівниками;
  • дані про дози опромінення, які отримують штатні працівники медзакладу;
  • акт про прийняття приміщення в експлуатацію;
  • акт санітарно-епідеміологічного обстеження;
  • контрольно-технічний журнал;
  • інші документи про придатність приміщень, оснащення та пристроїв для використання з метою проведення медико-діагностичної діяльності.

Детальніше із процедурою та умовами оформлення санпаспорта можна ознайомитися у документі, який має назву “Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур”. Відповідальність за дотримання зазначених в ньому вимог покладається на керівників медзакладів або ФОПів, які проводять медико-діагностичні процедури із використанням рентгенологічної техніки.