Статті

Умови для відкриття аптеки в залежності від населеного пункту

Сьогодні ми розглянемо основні відмінності щодо площі та інших параметрів приміщення під аптеку в залежності від її локації. Вимоги до відкриття аптеки передусім відрізняються від місця, де розташований заклад — у місті, селі чи СМТ.

Вимоги до приміщення для аптеки

Незалежно від локації аптечного закладу найкращим вибором для будівлі буде ізольоване нежитлове приміщення. Щоб задовольнити законодавчі норми, необхідно, щоб воно мало окремий вхід та розміщувалося на першому поверсі. Вимогу до окремого входу можна й обійти — в такому разі аптека має знаходитися у приміщенні громадського призначення, якщо, звісно, це не навчальний заклад.

Інший випадок, коли скасовуються вимоги як про окремий вхід, так і про розташування на першому поверсі, це відкриття аптеки у приміщенні закладу охорони здоров'я.

Вимоги до площі аптеки

Вимоги до площі закладу відрізняються залежно від того, в якому населеному пункті розташована аптека. Вона має бути такою:

  • не менше за 50 кв. м. для міст;
  • не менше за 40 кв. м. для СМТ:
  • не менше за 30 кв. м. для сіл.

Причому ця площа має бути певним чином розподілена між різними приміщеннями. Площа тамбуру при вході до закладу не вважається загальною. Розглянемо цей розподіл на прикладі міської аптеки. За такого розташування площа торгового залу має складати принаймні 18 квадратів, а площа приміщення для зберігання лікзасобів (матеріальна кімната) – 10 квадратів. Також необхідно обладнати кімнату для співробітників площею щонайменше 8 квадратів. Окрім метражу також варто звернути увагу на те, щоб відвідувачі не мали доступу до матеріальної кімнати, а приміщення для персоналу, санвузол тощо не сполучалися з виробничими площами.

Доступ до аптеки для маломобільних груп населення

Обов’язковою вимогою до будівлі аптеки є обладнання її входу пандусом або підйомником для доступу маломобільних груп населення, зокрема, осіб на візках. Пандус споруджується з урахуванням чинних будівельних та ліцензійних умов. Нагадую, що варіант, коли пандус можна було замінити кнопкою виклику персоналу, вже не є можливим з позаминулого року й може призвести до відмови у ліцензії.

Таким чином, якщо ви цікавитеся тим, як відкрити аптеку, і які умови для цього потрібні, варто знати, що однієї купівлі чи оренди нежитлового приміщення недостатньо. 

Також треба задовольнити низку вимог, зокрема щодо загальної площі та розмірів окремих приміщень, розташування кімнат по відношенню одна до одної, поверху, наявності окремого входу, обладнаного пандусом. Детальніше розібратися в цьому питанні допоможуть спеціалісти з медико-юридичного консалтингу.