Статті

Сертифікації ISO 9001:2015 для медичних підприємств

Сьогодні я хочу підняти у своєму блозі актуальну для багатьох тему сертифікації систем менеджменту якості серії ISO 9001:2015. У даній публікації я хочу детально розглянути основні причини переходу до нової системи управління якістю, а також розкрити ще кілька переваг стандартів ISO 9001.

Акредитація та сертифікація медичних закладів

Якщо медустанова, що претендує на отримання вищої акредитаційної категорії, спеціалізується на наданні вторинної та третинної медичної допомоги, її керівництво повинно попередньо подбати про сертифікацію та забезпечити відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO 9001:2015. Така вимога затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України № 1116 від 20 грудня 2013 року.

Інші переваги 

Сам факт наявності сертифіката ISO 9001:2015 вже говорить про стабільність, серйозність та успішність медичної установи, що позитивно впливає на її суспільний статус й лояльність наявних, а також майбутніх пацієнтів. 

Ще одна перевага — це нові можливості для реклами та позиціювання (зокрема, завдяки праву використовувати знак ISO).

Наступний важливий момент, який потрібно враховувати, — це те, що в більшості випадків отримання сертифікату ISO 9001:2015 не є самоціллю: це лише проміжний етап, необхідний для успішного проведення інших юридичних процедур. Мова йде не тільки про отримання вищої акредитаційної категорії, але й про оформлення участі у тендерах, видачу медичних документів для міжнародного використання та багато іншого.

Таким чином, впровадження стандартів ISO 9001:2015 в будь-якому разі дозволяє вирішити низку наступних завдань:

  • покращити якість обслуговування пацієнтів;
  • удосконалити послуги, які вже надаються в клініці і, можливо, запустити нові;
  • підвищити кваліфікацію персоналу;
  • ефективніше розподілити повноваження та зони відповідальності співробітників;
  • провести аналіз всіх поточних процесів й усунути недоліки.

Підготовка та отримання сертифікату ISO 9001:2015

Я рекомендую в тому випадку, якщо вам потрібен сертифікат ISO, замислитися про його отримання одразу при оформленні медичної клініки або кабінету. Річ у тім, що підготовка до ліцензування, акредитації та сертифікації має багато спільного, а значить, ви заощадите час і сили, якщо підійдете до розв'язання питання комплексно.

Щоб підвищити шанси на отримання сертифіката ISO, варто виконати наступні дії:

  • провести внутрішній аудит (якщо необхідно, із залученням експертів), який допоможе зрозуміти, чи готова клініка до впровадження системи управління якістю;
  • підготувати необхідний пакет документів;
  • провести тренінги для персоналу.

Звичайно, самостійно впоратися з виконанням усіх цих завдань досить складно, і тому завжди краще вдатися до допомоги фахівців в області медико-юридичного консалтингу. Така послуга оформлення «під ключ» допоможе уникнути дублювання дій і документів, а в кінцевому підсумку ще й дозволить знизити витрати.