Статті

У цій публікації я продовжу тему, пов'язану з ліцензуванням діяльності, яка передбачає застосування наркотичних речовин і прекурсорів. Тепер я хочу детально розглянути порядок отримання дозволу від Нацполіції, який надалі стане підґрунтям для оформлення відповідної ліцензії.

Отже, дане питання регламентується постановою Кабінету Міністрів України №462 від 13 квітня 2011 року.

Як отримати дозвіл?

Перш за все, хочу наголосити, що отримати такий дозвіл можуть лише юридичні особи. Причому, подавати відповідний запит необхідно в той територіальний орган Міністерства внутрішніх справ, до якого належить медустанова, тобто, не за місцем реєстрації юридичної особи, а там, де буде проводитися медична діяльність. Заяву можна подавати як самостійно, так і через уповноважену особу або ж організацію.

До заяви необхідно буде додати наступний пакет документів:

  • копії статутних документів із зазначенням типу діяльності, що вимагає використання прекурсорів;
  • підтвердження права володіння або оренди об'єктів, які підлягають перевірці;
  • детальний план-схему приміщень із зазначенням місць зберігання та маршруту транспортування наркотичних засобів і прекурсорів;
  • докази наявності сигналізації та охорони приміщення;
  • відомості про працівників, які матимуть доступ до наркотичних препаратів і прекурсорів.

Що відбуватиметься далі?

Після того, як заяву буде прийнято і зареєстровано, протягом трьох робочих днів проводиться перевірка на відповідність реальних умов зазначеним у документах та установленим законодавчо. Її проводять співробітники МВС в присутності представників юридичної особи — заявника.

Ітог перевірки — це складання акту, який стане підставою для прийняття рішення про видачу дозволу на використання прекурсорів та наркотичних речовин або ж відмови у його наданні. Такі акти складаються у двох примірниках, один з яких видається юрособі (або її представнику), а інший — зберігається у територіальному підрозділі органу Нацполіції з питань протидії наркозлочинності.

Прийняття рішення

На процес прийняття рішення відводиться 10 календарних днів з моменту подачі заяви. Якщо результат позитивний, з цим дозволом юрособа може переходити до процесу отримання ліцензії на використання наркотичних засобів. У разі відмови в наданні дозволу отримане рішення можна оскаржити в судовому порядку або ж подати заяву повторно (щоправда, це можливо лише після усунення причин, через які було отримано відмову).

До речі, давайте розглянемо, чому можуть відмовити в отриманні дозволу на використання наркотиків в ході здійснення медичної діяльності.

Найчастіше це відбувається в наступних випадках:

  • подання неповного пакету документів або неправдиві відомості в них;
  • невідповідність зазначених даних реальному стану речей та/або встановленим законодавством України вимогам.

У будь-якому випадку за результатами перевірки юрособа отримує письмову відповідь протягом трьох календарних днів — або дозвіл, або відмову в його видачі з обґрунтуванням причин.

Насамкінець, хочу звернути вашу увагу на ще один дуже цікавий нюанс — термін дії дозволу, про який йдеться, не може бути більше терміну дії ліцензії.

Бажаю успіху в оформленні дозволу! Враховуйте всі зазначені вище моменти та максимізуйте вірогідність його отримання з першого разу!