Статті

Проектування медичного центру

Якщо ви вже замислилися над тим, як відкрити приватну клініку в Україні, то зараз саме час підготувати і її проект. Досвід клієнтів нашої компанії говорить про те, що дуже часто на старті бізнесу є лише ідея, яким має бути майбутній медичний центр. Але ідеї недостатньо для втілення проекту в реальність, адже архітектору потрібне чітке технічне завдання, а МОЗ — відповідність приміщення та його оснащення чинним санітарним нормам.

Одним з завдань LAW&MED є проектування медичних центрів. Ми уважно вислуховуємо побажання щодо приміщення під клініку та надаємо юридичну довідку з аналізом наявних ідей та можливостей їх втілення, враховуючи профіль установи, законодавчі норми та важливі для замовника нюанси. Це може бути як побудова приміщення під медцентр з нуля, так і реконструкція наявної будівлі.

Надалі, базуючись на такій довідці, ми допомагаємо підготувати технічне завдання для архітектора або проектанта. 

В ході підготовки довідки ми розглядаємо наступні аспекти:

 • оформлення земельної ділянки;
 • основні вимоги до приміщень та структури медичного центру;
 • план приміщень;
 • кадровий склад медперсоналу;
 • процедуру отримання дозвільних документів.

Пропоную далі розглянути дану послугу на конкретних прикладах.

Оформлення земельної ділянки для медцентру

Досить часто виникає проблема, пов’язана з тим, що права власності на земельну ділянку для будівлі майбутнього медцентру не встановлені.

В даній ситуації можливі наступні варіанти: користуватись прибудинковою територією та під’їзними шляхами до споруди як її власник або ж звернутися до профільних фахівців з земельних питань, щоб оформити право власності на земельну ділянку для користування нею.

Основні вимоги до приміщень медцентру

Ми враховуємо специфіку закладу, й згідно з цим продумуємо облаштування кожного приміщення у ньому, виходячи з вимог чинного законодавства, зокрема до метражу кабінетів, операційних, лабораторій, технічних кімнат тощо. Також фахівці LAW&MED планують компонування та розміщення

кабінетів за спеціальностями, щоб збільшити корисну площу будівлі. Під час проектування ми уважно розглядаємо кожен аспект. Наприклад, той момент, що медичний центр повинен мати мінімум два входи – парадний та запасний (пожежний). Під’їзд до парадного входу повинен бути облаштований із врахуванням можливості потрапити до медцентру осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення та відповідати ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». Норми інклюзивності також враховуємо й при проектуванні всередині медцентру. Під’їзд спецтранспорту повинен проектуватися з можливістю заїзду швидкої безпосередньо до входу, щоб повною мірою забезпечити транспортування пацієнтів у важкому стані. Іншою обов’язковою умовою є наявність гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, електропостачання, пожежної сигналізації та вентиляції. Крім того, внутрішні оздоблювальні роботи повинні проводитись з використанням матеріалів, які піддаються вологому прибиранню, обробці дезінфекційними засобами, та мають відповідні сертифікати, що підтверджують їхню відповідність для використання в медичних закладах. Все це й лягає в основу юридичної довідки, яку надають наші фахівці.

Кадровий склад медперсоналу

Ми допомагаємо правильно визначити склад медичних кадрів відносно профілю закладу та переліку медичних послуг, а також формуємо список кваліфікаційних можливостей за кожною спеціальністю.

Процедура отримання дозвільних документів

Процедура юридичного оформлення може включати наступні етапи:

 • розробку та погодження проекту реконструкції;
 • отримання Акту санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта;
 • оформлення ліцензії на медичну практику;
 • отримання дозволу Нацполіції на експлуатацію приміщення зберігання наркозасобів;
 • оформлення санітарних паспортів на рентгенівський кабінет та кабінет КТ;
 • отримання ліцензії на використання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів;
 • отримання ліцензії на використання (експлуатацію) ДІВ (рентгенапаратів), якщо вони потребують ліцензування. На цей пункт варто звернути особливу увагу, якщо ви цікавитеся тим, як відкрити стоматологію.

Наше завдання — підготувати перелік документів, необхідних для проходження кожного з етапів, та надати повний комплекс послуг для створення проекту медзакладу.